تبلیغات
اهل صراحتیم . . . - دشمن شناسی مهدویت
اهل صراحتیم . . .
ما گرچه از شکوه کسی کم نمی کنیم گردن به جز برای خدا خم نمی کنیم*** اهل صراحتیم و در این روزگار تلخ لبخند گنگ و گریه مبهم نمی کنی
پنجشنبه 25 شهریور 1389 :: نویسنده : احسان

بسم الله الرحمن الرحیم

لابی گری صهیونیسم در غرب

اللهم عجل لولیک الفرج

من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه

الهم عجل لولیك الفرج

من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه

مطابق حدیث فوق كه از حضرت نبی اكرم(ص) می‌باشد، هر مسلمان باید نسبت به امام زمان و پیشوای دوران خود آگاهی داشته باشد به گونه‌ای كه اگر این آگاهی و شناخت در شخصی نباشد، اعمال وی باطل و مرگ وی نیز به مرگ جاهلیت خواهد بود.

با انحرافی كه بعد از رحلت حضرت رسول اكرم(ص) در زمینه انتخاب جانشین ایشان در بین امت اسلام بوجود آمد، اكثریت مسلمین جامعه آنروز در زمینه خلیفه بعد از پیامبر(ص) و پیروی از ایشان دچار گمراهی  و ضلال شده و جامعه اسلامی از مسیر صلاح و صواب دور شد، جناب علی‌ابن ابی‌طالب علیه آلاف تهیه و الثنا كه بارها و بارها از جانب نبی اكرم(ص) به عنوان خلیفه منتخب خدا برای  جانشین بعد از ایشان معرفی شده بود، كنار گذاشته شد و پرده جاهلیت عرب مانع از فیض جامعه اسلامی و بشریت آنروز از وجود ذی‌جود آن دریای باعظمت علم و تقوی و عدالت شده، غیبتی25 ساله را در خانه و دور از امور مسلمین برای حضرت رقم زده شد. به طوری كه شاید بتوان ادعا كرد كه  آنروز هم آفتاب ولایت ایشان از پشت ابر جاهلیت پیمان شكنان غدیر، جامعه و امت را روشنایی می‌داد(همچنان كه فرزند صالح و خلف ایشان، حضرت مهدی (عج) در زمان حال، با اندكی تفاوت، این چنین می‌باشند).

به هر حال پس از آن، انشقاقی بزرگ در جامعه مسلمین آنروز بوجود آمد و مسلمین به دو مذهب شیعه و سنی منشعب شدند و با گذشت زمان به هفتاد و چند فرقه مبدل گشتند كه بعضی در مذهب اهل تسنن مانند مالكی ، شافعی ، حنبلی و .. و بعضی دیگر در میان شیعیان ظاهر شدند مانند زیدیه، كیسانیه، اسماعیلیه و فرقه ضاله و مضله بهاییت و ... .

همان طور كه اهل سنت در زمینه شناخت امام و جانشین رسول خدا (ص) به اشتباه رفتند، در میان شیعه نیز منحرفین از مذهب شیعه دوازده امامی، در شناختن امام زمان خود گمراه شده و به باطل رفتند.

ادعای امامت در بین فرقه‌هایی مانند كیسانیه و زیدیه و اسماعیلیه و بهاییه كه به دروغ توسط رهبران و پیشوایان گمراه آنان یا پیروان منحرف آنان انجام گرفت، اغلب به ادعای نبوت و در نهایت مهدویت انجامید. افرادی مانند علی محمد باب و محمدبن اسماعیل كه خود ادعای نبوت و مهدویت می‌كردند و یا كسانی مانند زیدبن علی و محمدبن حنفیه و اسماعیل كه پیروان آنها در مورد آنان مدعی بودند.

در زمان حاضر نیز وظیفه هر شخص شناخت امام زمان و پیروی از او می‌باشد و اگر اندك تإملی بر حدیث مذكور داشته باشیم علاوه بر وجوب مسأله شناخت امام، اهمیت شناخت دشمنان امام نیز در هر زمان برای ما روشن خواهد شد.  با توجه به اینكه ما در دوران آخرالزمان و غیبت امام زمان خود هستیم و همچنین طبق آیات قرآن كریم و احادیث رسیده از پیامبر(ص) و سایر ائمه(ع) ایشان منجی و مصلح نهایی جهان خواهند بود و نیز طبق آموزه‌های تورات و انجیل مصلحی خواهد آمد كه جهان را اصلاح و عدالت را اجرا می‌نماید، دایره شناخت امام زمان فراتر از محدوده فرق و مذاهب اسلامی می‌رود، چونكه بحث مصلح آخرالزمان نیز به آن افزوده شده كه این اعتقادی است مشترك بین تمام ادیان الهی و همچنین بحث شناخت امام زمان و منحرفان امامت به شناخت مصلح جهان و منحرفان ایشان تعمیم داده می‌شود.

شاید در ابتدا شناخت دشمنان امام در هر زمانی به خصوص در زمان حال آنچنان حایز اهمیت به‌نظر نرسد ولی با اندك تأملی به وضعیت و اقتدار سیاسی ، نظامی و مالی منحرفان از امامت و مهدویت در جهان اسلام چه شیعه و چه سنی پی خواهیم برد كه فرقه‌هایی مانند كیسانیه به تاریخ پیوسته و امثال زیدیه و اسماعیلیه كنجی را در یمن و یا هندوستان پیدا كرده‌اند و سرگرم فریب پیروان اندك و ناچیز خود هستند و انحراف آنان از مسأله امامت خصوصاً مهدویت چندان تأثیری در مورد دشمن شناسی مهدویت و امامت برای ایشان           

نمی توان قائل شد.

راجع به مسأله اهل سنت و به خصوص وهابیت كه اغلب به اشتباه به نظر می‌رسد دشمنان اصلی حضرت قائم(عج) ایشان می‌باشد، باید گفت با شرایط كنونی و وضعیتی كه هم اكنون در جهان عرب حاكم است و طوری كه ایشان مشغول عیش و طرب هستند، اگر از دیوار صدایی برآید از ایشان خیر!

با نگاهی به كرنش‌های خفت بار خائنانه جامعه عرب در مور مسائلی همچون فلسطین و لبنان و در چند سال اخیر در مورد مسأله اشغال عراق به نظر می‌رسد آنان در هیچ شرایطی جرأت و جسارت دفاع از عقیده خود را نخواهند داشت چه حق چه باطل! و همچنین باید در نظر داشت كه اهل تسنن مخالفتی با مسأله مهدویت ندارند و با اندكی تفاوت با شیعه، معتقد به ظهور و قیام فردی از سلاله نبی اكرم اسلام(ص) هستند و لذا احتمال دشمنی و مخالفت و خطر آنان به مراتب كمتر از جلادان و سفاكان صهیونیسم و غرب صهیونیسم مشرب می‌باشد.

باید دانست كه منحرفان و دشمنان با اهمیت در مورد مسأله جهانی مصلح آخرالزمان( كه وجود نازنین حضزت بقیه‌الله الاعظم(عج) می‌باشند)، به یقین یهودِ صهیونیست و طرفداران و مسیحی آنان می‌باشند كه اكثر قوای نظامی و قدرت مالی و سیاسی جهان  كنونی در اختیار این دو گروه می‌باشد.

با نگاهی متفاوت به و تحلیلی كوتاه بر چگونگی و چرایی بوجود آمدن حادثه عاشورا اهمیت شناخت امام و دشمانان او كه به حقیقت دشمن عدالت و انسانیت بودند  و هستند، را بهتر و بشتر درك كرد.

خروج امام حسین(ع) در سال 61 هجری از مدینه سرآغاز قیام ایشان بر علیه حكومت طاغوت و فسق و جور و با هدف اصلاح امور امت جد بزرگوارش بود.

طبق شواهدی كه تاریخ به صراحت به آن اعتراف و بارها اقرار كرده است گروه كثیری از مردم با ایشان همراه شدند. عدم بصیرت كافیِ به اصطلاح بزرگان دین در شناخت حق و باطل مانع از همراهی كسانی همچون طلحه و زبیر و افراد مشابه تمسک به قرآن و حدیث داشتند با كسی شد كه طبق حدیث ثقلین در ارزش و قداست برابر با قرآن بود. آنان متمسك به قرآن و حدیث پیامبر بودند، ولی آنها را نجات نداد و نتوانست مانع دنیا طلبی آنها شود . در حالی که آنها با پیامبر سالها رفت و آمد  داشتند.

یکی  دیگر از این افراد مطرح ابن عباس است که جزو صحابه بوده و عمر طولانی داشته است و چندین معصوم (ع) را دیده است .ابن عباس در زمان خودش از شاگردان اول و از فقهای بزرگ دین بود ولی در ماجرای کربلا کم آورد.

 عدم بینش سیاسی درست و صحیح امت و یا عواملی همچون دنیا طلبی در آنان، موجب شد تا از صدها نفری كه همراه امام بودند و هزاران نامه‌ی دعوت كوفیان و اعلام بیعت آنان با امام حسین(ع) تنهت 72 نفر به ندای یاری طلبی جضرت در ظهر روز عشورا لبیك گویند تا كه پاكترین خلق و جانشین رسول خدا(ص) و اهل بیت ایشان بی یار و یاور بماند و آنگونه شهید شود.

بعد از شهادت امام حسین(ع) 9 امام همام پس از ایشان هدایت امت رسول الله را عهده دار شدند. ولی آیا بعد از حضرت مهدی(عج) امامی دیگر هست؟ آیا نه آن است كه آن بزرگوار بقیة الله در زمین هستند و خداوند به واسطه ایشان جهان را به خیر و صلاح سوق می‌هد، و با ایشان است كه وعده‌جاء الحق و ذهق الباطل محقق می‌شود.

 پس بسیار به جا و سزا است كه خداوند در مورد ایشان اشد احتیاط و مراقبت را بنماید تا اینكه آخرین ذخیره خداوند با جهالت امت به سرنوشت جد بزرگوارش شود. در ادعیه مختلف  و نیز احادیثی از علل غیبت حضرتش، ترس از به خطر افتادن جان عزیز ایشان بیان شده است.

 در مورد ترس از به خطر افتادن جان مبارك حضرت بقیه‌الله احادیث بسیاری از ناحیه ائمه(ع) صادر شده كه از آن جمله امام محمد باقر(ع) می‌فرماید:«ان للقائم غیبه قبل ان یقوم،..» برای قائم ما قبل از قیام غیبتی است.«راوی پرسیدچرا» حضرت فرمود: چون ترس از كشته شدن او وجود دارد.

در روایتی دیگر زراره از امام جعفر صادق(ع) نقل می‌كند، آمده است:قائم را پیش از قیام غیبتی است. عرض كردم چرا؟ فرمود او می‌ترسد، اشاره به شكم خود كرد یعنی از كشته شدن می‌ترسد.در حدیثی دیگر از امام سجاد(ع) آمده كه« در حضرت قائم(عج) از هفت پیامبر شیوه و روش است... و اما از موسی ترس و غیبت او» البته باید توجه داشت كه ترس امام از كشته شدن زائده تعلق خاطر او به دنیا و ترس شخصی ایشان نمی‌باشد چراكه ایشان در زهد و ترك دنیا فرزند امیرمومنان علی‌(ع) و در شجاعت نیز . و در به خطر انداختن جان و فداكاری در راه حق فرزند امام حسین (ع) می‌باشند. ترس ایشان به خاطر ترس از ایجاد خلل در امر خداوند می‌باشد زیرا كه ایشان به امر خداوند باید انجام دهند آنچه را كه همه می‌دانیم و منتظرهستیم.

  پس بسیار به‌جا و سزاست كه  شیعیان با دقت و بصیرت ضمن رسیدن به شناخت كاملتر صحیح‌تر از حضرت و اهداف برنامه‌های ایشان و تشخیص دشمان واقعی آن حضرت، خود را هرچه بیشتر آماده حضور و ظهور آن بزرگوار نمایند تا شاید یكی از دلائل غیبت جانكاه آن عزیز برطرف شود و امید دیدار رویش بیشتر گردد.

اندیشه منجی آخر الزمان در دو دین یهود و مسیح و نوع عملكرد و رفتار آنان بر اساس آموزه‌هایشان و پیش‌بینی های خود تعبیری كه در رفتار آنان دیده می‌شود، مستمسكه قدرت‌های غربی شوده و  بشریت را مورد تهدید قرار داده و همه ساله هزاران انسان بیگناه را به بهانه های واهی و خیال‌پردازی‌هایی هم‌چون مبارزه با تروریست و ایجاد دموكراسی  به خاك و خون می‌كشد و مركز توجه آنان نیز خاورمیانه می باشد.

طرح مباحثی موهوم مانند خاورمیانه بزرگ كه در جهت تحقق هدف شوم از نیل تا فرات صهیونیسم بود، از این قبیل اقدامات است كه منجر به اشغال افغانستان و عراق و اشغال غیر رسمی خلیج فارس با همكاری كشورهای خلیج نشین توسط ناوهای جنگی امریكایی شده است.

البته ما در اینجا قصد پرداختن به اندیشه صهیونیسم مسیحی و یا مسیحیت صهیونیسم را نداریم ولی تنها به این اشاره كنیم كه این تفكراز اتحاد منحوس و ناخواسته اندیشه ظهور منجی در یهودیان افراطی و مسیحیان پروتستان می‌باشد.

مسیحیت به سه شاخه كاملاً جدا و مخالف یكدیگر یعنی كلیسای كاتولیك روم، ارتدكس و پروتستان تقسیم شده است.

این سه كلیسا در اعتقادات دینی و مراسم عبادی كاملاً از یكدیگر جدایند و مانند سه دین مختلف عمل می كنند و حتی انجیل كلیسای پروتستان با انجیل كلیسای كاتولیك تفاوت زیادی دارد. یكی از ویژگی های كلیسای پروتستان رابطه بسیار نزدیك آنها با دولت های اروپایی می باشد و این دولت ها برای ترویج مسیحیت پروتستان از مبلغان خود در كشورهای جهان سوم حمایت های گسترده مالی، تبلیغاتی و سیاسی می كنند؛ به عنوان مثال در انگلیس دولت و كلیسای پروتستان از هم جدا نیست .

در یك قرن گذشته جریان جدیدی كه در بین پروتستان ها فوق العاده قدرتمند شده است مكتب نوظهور «مبلغان انجیل» می باشد. قبل از جنگ جهانی دوم این مكتب نوظهور به بنیادگرایی معروف و شعار آنها بازگشت به انجیل و تغییر جامعه با تحول فرهنگی بود و هدف آنها به وجود آوردن حكومت در آمریكا بر مبنای بنیادهای انجیل می باشد. بعداز جنگ جهانی دوم بنیادگرایان آمریكایی خود را مبلغان انجیل معرفی كردند و با استفاده گسترده از وسایل ارتباطات جمعی توانستند در جامعه آمریكا نفوذ فراوانی به دست آورند و اكنون این جریان قدرتمندترین و فعال ترین تشكیلات دینی در آمریكا محسوب می شود و در مراكز سیاسی این كشور نفوذ زیادی دارند. اصول و مبانی جریان مبلغان انجیل در آمریكا و انگلیس حمایت همه جانبه عقیدتی و سیاسی از صهیونیسم می باشد و آنها اعتقاد دارند كه پیروان كلیسای پروتستان برای ظهور دوباره مسیح باید چند خواسته مسیح را كه در تفاسیر انجیل در قرن بیستم به عنوان پیشگویی های انجیل بیان شده، عملی نمایند.

 

 

 

این جریان نوظهور در پروتستانتیسم با عنوان«خواسته های مسیح» شهرت دارد.

نوع مطلب : مهدویت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 خرداد 1398 12:26 ب.ظ

Hey! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.
شنبه 23 اردیبهشت 1396 10:49 ق.ظ
This paragraph offers clear idea for the new visitors of blogging,
that actually how to do running a blog.
سه شنبه 29 فروردین 1396 01:23 ب.ظ
This text is priceless. How can I find out more?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :