تبلیغات
اهل صراحتیم . . . - دشمن شناسی مهدویت
اهل صراحتیم . . .
ما گرچه از شکوه کسی کم نمی کنیم گردن به جز برای خدا خم نمی کنیم*** اهل صراحتیم و در این روزگار تلخ لبخند گنگ و گریه مبهم نمی کنی
پنجشنبه 25 شهریور 1389 :: نویسنده : احسان

ادامه دشمن شناسی مهدویت

در آیین یهودیان پایان دنیا «آچاریت هیامیم»5 (به معنی آخرالزمان) نام دارد كه طی آن هزاران حادثه برای واژگونی جهان كهنه و آغاز مرحلة جدیدی كه در آن همة انسان‌ها خداوند را ـ به عنوان كسی كه بر همه كس و همه چیز حكمرانی می‌كند ‌ـ می‌شناسند، رخ می‌دهد.

 

ادامه دشمن شناسی مهدویت

در آیین یهودیان پایان دنیا «آچاریت هیامیم»5 (به معنی آخرالزمان) نام دارد كه طی آن هزاران حادثه برای واژگونی جهان كهنه و آغاز مرحلة جدیدی كه در آن همة انسان‌ها خداوند را ـ به عنوان كسی كه بر همه كس و همه چیز حكمرانی می‌كند ‌ـ می‌شناسند، رخ می‌دهد. یكی از حكیمان تلمود می‌گوید: «پایان دوران را برسان، اما اجازه بده من آن زمان را نبینم.» چون این دوره با كشمكش‌ها و رنج‌های فراوانی همراه خواهد بود.
برمبنای عقاید رایج یهودی، پایان جهان با حوادث زیر همراه است.

1-                 تجمع یهودیان پراكنده و تبعید شده در اسرائیل؛

2-                 شكست همة دشمنان اسرائیل؛

3-                  ساخت معبد سومر اورشلیم (قدس) و از سرگیری آیین قربانی و امور معبد؛

4-                  تجدید حیات مردگان یا جذبه؛

5-                 و ظهور مسیحای یهودیان كه پادشاه اسرائیل خواهد بود. او یهودیان اسرائیل را به اسباط اولیه‌شان تقسیم خواهد كرد. در این زمان یأجوج پادشاه مأجوج به اسرائیل حمله می‌كند. یأجوج كیست و ملت مأجوج كدام ملت است هنوز مشخص نیست. مأجوج وارد جنگ بزرگی می‌شود كه در آن بسیاری از نیروهای هر دو طرف كشته می‌شوند و خداوند در آن مداخله نموده و یهودیان را نجات می‌دهد. این جنگ «آرماگدون» نام گرفته است. خداوند پس از اینكه این دشمن را برای همیشه نابود كرد، همة نیروهای اهریمنی را از بین می‌برد. بعداز سال 6000 ، (هزارة هفتم) عصر قدوسیت، آسودگی، زندگی روحانی و صلح فراگیر آغاز می‌شود كه «اُلام هابا»7 نام دارد.

گروهی از یهودیان «هسیریك»8 معتقدند «ماشیح» احتمالاً آمده و مأموریت خود را آغاز نموده است. شكست عراق توسط ارتش ایالات متحده در جنگ خلیج در سال 1991 و اینكه اسرائیل صدمات جدی در آن جنگ ندید، به عنوان نشانه‌ای از حضور ماشیح در سرزمین به شمار رفته است. این عقیده از سوی تمام گروه‌های دیگر یهودی كه هنوز منتظر «آخرالزمان» سنتی نوشته‌های انبیا و كتاب مقدس یهودیان می‌باشند مردود اعلام گردید.

صهیونیست های یهودی هم مطابق اعتقاد به مجموعه قوانین دینی خود «تلمود» به مكتب «خواسته های خدا» اعتقاد دارند و مطابق این اعتقاد آنها برنامه ای را اجرا می نمایند كه با كمك دولت های آمریكا و انگلیس و دیگر كشورهای غربی بتوانند دو مسجد مقدس اقصی و صخره در بیت‌‌‌‌‌‌المقدس را تخریب كرده، كشور اسرائیل بزرگ را با نابودی كامل كشورهای اسلامی به وجود آورند.  به همین منظور میان صهیونیست های یهودی و صهیونیستهای مسیحی از فرقه پروتستان ها اتحاد و هماهنگی كامل وجود دارد و مسیحیان پیرو اعتقاد «خواسته های خدا» همواره اظهار می دارند هر عملی كه از سوی دولت اسرائیل انجام می شود، در حقیقت از سوی مسیح طراحی شده است و باید توسط مسیحیان سراسر جهان مورد حمایت قرار گیرد. به لطف حمایت همه جانبه جهان مسیحی غرب از دولت تل آویو اكنون ذخایر عظیم موشك های هسته ای و انواع و اقسام تسلیحات شیمیایی و میكروبی در اسرائیل وجود دارد و در واقع، رژیم صهیونیستی را به یك «انبار مهمات و پادگان نظامی جهان مسیحی ایالات متحده آمریكا و غرب» تبدیل كرده اند. البته هدف استراتژیك جهان مسیحی غرب این است كه كشورهای اسلامی را در زمینه های اقتصادی و نظامی برای همیشه ضعیف نگاه دارند.

یك نویسنده آمریكایی در سال ۱۹۹۷ كتابی با عنوان «خیانت به بیت المقدس» را تألیف نمود كه در آن هر نوع مذاكره صلح با فلسطینیان را خیانت به تعلیمات انجیل و خواسته های مسیح می داند و این مطلب را به خوانندگان القا می نماید كه مسیح با آغاز هزاره سوم و قبل از سال ۲۰۰۷ م ظهور خواهد كرد و اسراییل بزرگ را از نیل تا فرات به وجود خواهد آورد.

در این كتاب ها تبلیغ می گردد كه برای تعجیل ظهور مسیح، مسیحیان باید كشور بابل را- كه عراق كنونی می باشد- نابود كنند و رودخانه فرات باید كاملاً خشك گردد. گفتنی است كه آنها جنگ آرماگدون را «جنگ فرات» نیز می نامند.

رهبران دینی صهیونیسم مسیحی تبلیغات گسترده ای در این باره انجام داده اند. در یك نظرسنجی كه توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۱۹۹۷ انجام شد، اعلام گردید ۲۵ درصد جمعیت آمریكا اعتقاد راسخ دارند كه با آغاز هزاره سوم جنگ نهایی آرماگدون در محل فلسطین آغاز خواهد شد و این جنگ تا مدت هفت سال ادامه خواهد داشت. در اثر این جنگ دنیا نابود می شود و در پایان این جنگ هفت ساله كه آنها آن را «مصیبت بزرگ برای كلیسا و مسیحیان» می دانند، مسیح همراه مسیحیان دوباره تولد یافته ظهور خواهد كرد و دجال را شكست می دهد و حكومت جهانی خود را با مركزیت بیت المقدس تشكیل خواهد داد.
به همین منظور آنها معبد بزرگ را كه موجب جنگ آرماگدون می شود «معبد مصیبت بزرگ» می نامند. مطابق اعتقادات صهیونیسم مسیحی، غیر از معتقدان به «خواسته های مسیح»، تمامی مردم جهان، چه مسیحی و چه غیر مسیحی، به دست دجال كشته خواهند شد.

نقطه تلاقی اندیشه دینی مسلمانان(به خصوص شیعه) با مسیحیان و یهودیان همان ظهور منجی و مصلح در آخرالزمان و اجرای عدالت توسط ایشان است. ولی نگاه مثبت و خوشبینانه به این مسأله كاری چندان صحیح نمی‌باشد. در اندیشه مسلمانان انتظار منجی و مصلح برابر است اصلاح خود و تلاش جهت اصلاح جامعه در حد توان ولی در اندیشه مسیحیت صهیونیسم و صهیونیسم یهودی نابود كردن جهان مقدمه‌ی ظهور منجی و به اصطلاح مسیحای یهود یا ظهور دوباره حضرت مسیح (ع) می‌باشد. این نقطه نظر در مقام عینیت (با توجه به عملكرد كنونی پیروان یهود و مسیحی)عملاً به نطقه تلاقی آنان با مسلمانان و اندیشه منجی در آنان شده است.

خداوند در قرآن كریم مسأله عداوت یهود را با مؤمنین واقعی با تأكید بیان فرموده است: ولتجدن اشد الناس عداوه للذین امنوا الیهود و الذین اشركوا(مائده- آیه 82) و خواهی یافت دشمن‌ترین مردم را نسبت به مؤمنین، یهود و كسانی كه مشرك هستند. در این آیه شریفه خداوند با ل و نون تأكید بر این مسأله تأكید مضاعف فرموده است و فعل مضارعی كه برای این جمله به‌كار رفته است مبین جاری بودن این مطلب در هر برهه‌ای از زمان است. حتی زمانی كه حضرت قائم(عج) به امر خداوند ظهور و قیام بفرمایند دشمن‌ترین مردم نسبت به ایشان همان یهود(صهیونیسم) و طرفداران مسیحی ایشان خواهند بود كه تمامی ظلم و ستم‌ها و خون‌ریزی‌ها و طغیان‌ها و دشمنی‌ها نسبت به جامعه بشریت خصوصاً مسلمانان توسط این گروه و قوم سفاك صورت گرفته است و در دعای شریف ندبع می‌خوانیم: این این این مبید اهل الفسوق و العصیان و الطغیان - مبید اهل العتاه و المرده- مستأصل اهل العناد و التضلیل و الالحاد  

والسلام

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 خرداد 1398 12:26 ب.ظ

It's perfect time to make some plans for the long run and it's time to be happy. I have learn this post and if I could I want to counsel you few fascinating issues or suggestions. Perhaps you could write next articles relating to this article. I wish to read more issues about it!
سه شنبه 6 تیر 1396 06:51 ق.ظ
I'm very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs.
Appreciate your sharing this best doc.
دوشنبه 1 خرداد 1396 08:04 ب.ظ
Keep on working, great job!
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 06:51 ب.ظ
We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme
in our community. Your site provided us with valuable information to
work on. You've performed an impressive task and our whole community shall be thankful to
you.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 03:53 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular article!

It's the little changes that will make the most important changes.
Thanks a lot for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :