تبلیغات
اهل صراحتیم . . . - نماز جمعه مشهد 1389/7/9
اهل صراحتیم . . .
ما گرچه از شکوه کسی کم نمی کنیم گردن به جز برای خدا خم نمی کنیم*** اهل صراحتیم و در این روزگار تلخ لبخند گنگ و گریه مبهم نمی کنی
چهارشنبه 14 مهر 1389 :: نویسنده : احسان

سخنران قبل از خطبه ها آقای حجبری (مدیر کل آموزش وپرورش استان) ونماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام والمسلمین  حسینی برگزار شد ومیهمان برجسته این هفته نماز آیت االله جنتی (امام جمعه موقت تهران)

فایل متنی در ادامه مطلب می باشد

سخنران قبل از خطبه ها :

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی آقای حجبری : 36000 شهید  دانش آموز در کشور و در استان 2000 شهید وجود دارد .4000 معلم شهید در کشور و 300 شهید در استان وجود دارد وی نیز سال تحصیلی را تبریک گفت به یک میلیون وصد هزار نفر دانش آموز و هشت هزار فرهنگی. در ادامه درباره فرهنگ جنگ را اصلی ترین چیزی دانست که توانسته این جنگ رابه این مرتبه ببرساند وگفت: فرهنگ جبهه بود آن رازمزمه کرد نگذارید فرهنگ جبهه ازیاد رود جنگ در زمانی آغاز شدکه ایران آماده نبود به برکت این فرهنگ نتوانستند به این هدف برسند. امام را وقتی ساواک دستگیر کرد خود رئیس ساواک از امام بازجویی کرد که رئیس ساواک به امام گفت ما به توچه بدهیم که دست از سر شاه ،آمریکاو... برداری امام در جواب به او فرمود فقط به من آموزش و پرورش رابدهید من کار به کار کسی ندارم. وقتی ما 21000 شهید 21 ساله و 2000 شهید زیر بیست سال داریم که در این جنگ شهید شدند آیا نباید امام در رابطه به این جوان ها اینگونه سخن بگوید فرهنگ در دست آن هاست در جنگ ها علی کسی را نمی کشت مگر اورا دوباره زنده کند یعنی او تاحد امکان دشمن خود را هم هدایت می کرد تا شاید برگردد و خداوند فرمود هرکس به دست شما احیا شود انگار تمام دنیا را زنده کرد وهدف خود را از حضورش اینگونه بیان کرد که چند خواهش  وگزارشی از کارها برای مردم. از نظر تعداد مدرسه اولین استان در کشور واز نظر تعداد دانش آموز بعد ازتهران دومین استان می باشد فقط در بخش مشهد 55000 مهاجرین در مشهد دانش آموز داریم سازماندهی این حجم عظیم دانش آموز نیازمند تلاش و پشتکار و ممارست در کار می خواهد  این ها هماهنگ نمی شود مگر با همبستگی اولیاء و مسئولین خانه باید اولین مکانی باشد برای دانش آموز از لحاظ تربیت و مدرسه دومین که باید در این جا باید به روی هم باز باشد بنابراین بیائید برای دانایی آن ها هزینه کنیم دو طرح بزرگ داریم 1. 881 مدرسه قرآن داریم به کوری چشم دشمنان اسلام به خاطر یک کار اشتباهی که انجام دادند این اقدام انجام شد 2/ در کنکور 340 نفر رتبه زیر 100 به 750 رسیده است. و خواهش من اینست که دست های معلمان را بگیریم تا بتوانیم فرزندان شما را به نحو احسن تربیت کنیم.

خطبه های نماز جمعه

خطبه اول : راجع به امام صادق (ع) چند دقیقه ای صحبت می کنیم .تاراجع به عظمت امام صادق معرفت بیشتری پیدا کنیدزید بن علی بن الحسین : زید در مقابل ستمکاران درآمد که اکنون گروهی به نام زید داریم که معتقدند بعد از امام سجاد امام بعدی زید می باشد می گوید در هر زمانی مردی از اهل بیت حجتی هست که بوسیله آن حجت را برمردم تمام می کند که در زمان ما جعفر صادق بود وهرکس با او مخالفت کند راه حق نداردواگر به سنت پیامبر عمل کند باید امام را امام صادق دانست. منصور دوانیقی درباره امام صادق(ع) می گوید:اوازکسانی است که مشمول آیه است:کتاب را ماعلمش را به آن کسی دادیم که برگزیده ماست که جعفر صادق ازآن هاست مصادیق این آیه به اینگونه نفرات است در بین مت محدث جعفر بن محمد است او هم قبول کرد که او امام است وهم به نفع خودش صحبت کرد از مخالفین که درباره امام صادق صحبت کرده است مانند مالک بن انس که می گوید هیچ چشمی وهیچ چشمی وبه هیچ قلبی خطور نکرده چه از نظر علم و معرفت یکی دیگراز مخالفین می گوید هرزمانی کهع می دیدیم ازچهره او می توان فهمید که او ازثلا له پیامبر است ابو حنیفه می گوید کسی بهتر از امام صادق (ع) در علم وفهم نمی دیدم ابو حنیفه مردی عالم و ملا ولی گمراه می گوید این آقا بشر نیست یک روکانی به معهنای واقعی کلمه که هر وقت دلش می خواهد مجسم باشد و هر زمانی روحانی در کره زمین نیست بنی امیه وقتی به سر کار آمد چشمش روشن شد از بعثدت پیامبر شروع کردذ تا فتح مکه که ناچارا ظاهر مسلمان شدند . تعجب از بعضی اهل سنت اگر کسی نیست قسم به کسی که ابو سفیان به آن قسم می خورد نه قرآن نه بهشتی نه قیامتی از خبر ها نیست همین آدمی که به ظاهر مسلمان شد مغیره از جای معاویه آمید چرا ایتقدر علی را می خواهی تثبیت کنی  معاویه با قیافه خاصی به او نگاه کرد به طوری که هم می خندید وهم عصبانی بود می خواهم اشهد ان محمدا رسول الله رادفن کنم خود سنی ها می گویند از زمان امام صادق کوشش و زحمتی که می کشیدند وم نتی بر مسلمان ها دارند که در محیط بسیار خفقان بار و آلوده اسلام ناب وتفسیر صحیح قرآن  را اجام دادند وازانحرافات مسلمانان و دین اسلام جلوگیری کردند ودین را حفظ کردند با تربیت چهار هزار شهید درباره ملائکه آداب رسوم اسلام چه بود؟ الان هم که در بعضی اهل سنت ها انجام می دهند امام  صادق(ع) : کسانی که ادعا می کنند مسلمان هستید به آرایش ظاهر نیست . به تنهایی قیافه مذهبی نداشته باشید وآرزو تنها کفایت نمی کند که  آرزو  کنیم شیعه امام صادق باشیم عمل هم باید کرد ایمان آن است که به صورت واقعی قیمات وقرآن را باور کند وبه آن ها عمل کرد به آن ها مومن گفت باید کوشش کنیم به دستورات عمل کنیم تا مورد شفاعت آن ها قرار بگیریم.

خطبه دوم :

در قرآن مجید سوره ای به نام عادیات آمده است  در شان نزول آن در یکی از جنگ ها راه  دور و دشواری بود خبری از آن ها نشد منافقین که کارشان معلوم است شایعه پراکنی در مدینه کردند که کشته شدند و برنمی گردند خداوند در این سوره قسم خورد به چی ؟ به اسبی که نفس نفس  مجاهدینی که برای جنگیدن می روند  قسم به  اسبی که  وقتی سم ان ها به سنگ می خورد آتش می شد وقتی کسی به چیزی قسم می خورد حتما برایش ارزش دارد. دفاع مقدس را از یاد نبرید از خود گذشتگی ها وفداکاری  آن ها را  از یاد نبرید به تکبیر گفتن این رزمندگان اسلام که جان خود را در کف دست  می گرفت ومی رفت خدا به آن ها قسم بخورد به این ها قسم نخورد حتما قسم می خورد اجر آن ها  اجر همان شهید هاست  به یاد بیاورید برای چه آن ها شهید شدند امام چرا آرزو می کند که دست آن ها راببوسد وباآن ها باشد چون می دانست آن ها در چه حال وهوایی هستند برای ارزش ه ای اسلام بود خون آن ها را باید حفظ  کنیم خواهر گرامی آمدن به حرم بدون حفظ حجاب  اینگونه آمدن فایده ای ندارد وبه خون آن ها خیانت کردی همه ما باید به خون آن ها مدیون باشیم  تو نظامی و انتظامی همه وهمه باید آن چنان عمل کرد که خیانت به آن ها نکنیم به برادران نیروی انتظامی هم می گویم وظایف خود را طوری انجام دهید که مسئولین ورهبر و مردم از شما راضی باشند نظام اسلامی بحمد الله در جای خوبی اکنون قرار گرفته است ان شاء الله به حمایت رهبری و مراجع به اهداف خودش برسد. خدا یا را همه را از غفلت بیدار بفرما.

فایل متنی

نوع مطلب : جمعه، 
برچسب ها : نماز جمعه مشهد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:29 ب.ظ
Hi there! I simply would like to give you a huge thumbs up for your great information you have got right here
on this post. I will be coming back to your site for more soon.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 11:44 ب.ظ
Excellent pieces. Keep writing such kind of info on your site.
Im really impressed by it.
Hey there, You've done a great job. I will certainly digg it and personally recommend to my
friends. I'm sure they will be benefited from this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : احسان
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :